gustowne wesele

elegancko-stylowo-wyjatkowo

Gustowne Wesele

Karolina i Maciej – Sycylia

Karolina i Maciej – Sycylia

Strona Główna

-

Protfolio

-

Karolina i Maciej – Sycylia

Trochę historii…

Para zwróciła się do nas z zapytaniem o kompleksową organizację swojego ślubu na zupełnie innej wyspie, zresztą hiszpańskiej, nie zaś włoskiej. Przeszkody natury prawnej związane z zawarciem związku małżeńskiego według prawa hiszpańskiego wykluczyły tą lokalizację. Zaproponowaliśmy spełnienie marzeń ślubu za granicą, na wyspie słońca – Sycylii. To określenie nie jest przypadkowe – ta lokalizacja szczyci się największą liczbą słonecznych dni w roku. W porze wiosennej i letniej na wyspie notuje się zaledwie kilka deszczowych dni. Wiosna i jesień są tutaj ciepłe, a lata gorące, ale najczęściej nie tak upalne jak by się można było spodziewać.

Przygotowania organizacyjne trwały przez ponad 7 miesięcy. Przez ten niekrótki okres prezentowaliśmy Parze liczne propozycje i rozwiązania dotyczące miejsca ślubu i wesela, zakwaterowania, transferów, usług fotograficznych, muzycznych; uzgadnialiśmy szczegółowo menu, detale związane z dekoracjami, załatwialiśmy formalności i wiele innych elementów ślubnej układanki. Tak jak dla ślubów w Polsce tak i w tym przypadku przedstawiliśmy kilka różnorodnych lokalizacji – od wschodu do zachodu wyspy. Karolinę i Macieja od razu zainteresowała w sposób szczególny miejscowość ściśle związana z filmem „Ojciec chrzestny” gdyż tam wykonywane były zdjęcia do tego kultowego filmu Francisa Forda Coppoli.

Podczas uroczystości weselnych zaplanowanych na 3 dni Parze towarzyszyła liczna grupa 40 gości z Polski.

W piątek po przybyciu do hotelu i zakwaterowaniu goście mieli okazję zintegrować się przed sobotnim ślubem i przyjęciem weselnym.

Sobota rozpoczęła się niespodzianką. Rano okazało się, że Karolina zostawiła w Polsce przepiękny pas ozdobny do swojej sukni ślubnej. Udałoby się go sprawnie dostarczyć gdybyśmy wiedzieli o tym dzień wcześniej, ponieważ do podróży w kraju przygotowywali się jeszcze ostatni goście… Niemniej jednak szybko skontaktowaliśmy się z oddalonym o kilka kilometrów salonem ślubnym, gdzie dobrano odpowiedni dodatek.

Przed południem rozpoczęły się przygotowania do ślubu, zabiegi urody Panny Młodej, pojawili się wykonawcy, przekazaliśmy bukiety, butonierki, przygotowane karty menu pełniące jednocześnie rolę winietek oraz poduszeczkę pod obrączki (niespodzianka dla Pary). Karolina i Maciej na ceremonię jechali tradycyjnym dla wąskich uliczek sycylijskich pojazdem o nazwie tuk-tuk. Cywilny ślub miał miejsce w miejscu gwarantującym przepiękne widoki na Morze Śródziemne na styku z górzystym terenem wyspy. O ile śluby cywilne na Sycylii odbywają się często w certyfikowanych obiektach poza USC, to ciekawe jest, że po raz pierwszy w tej miejscowości ceremonia odbyła się w plenerze. Zgodnie z miejscowymi zwyczajami tuż po ślubie zaproszono wszystkich gości na aperitif – słynne sycylijskie prosecco i przekąski. Ze względu na niewielką odległość, prowadzeni przez tradycyjny zespół sycylijski Para Młoda i goście, przeszli w ciągu 7 minutowego spaceru z miejsca ceremonii do lokalizacji, gdzie przygotowane było powitanie Nowożeńców i przyjęcie weselne. Po smakowitych przystawkach liczna grupa niespełna 40 osób uczestniczyła w uroczystym obiedzie weselnym, podczas którego akompaniowała sycylijska kapela. Od pierwszego tańca wesele poprowadził DJ Andrzej Czekay, którego usługi zapewniliśmy naszej Parze. Nie mogło zabraknąć lokalnego tortu weselnego – w odsłonie sycylijskiej jest to zwykle przepyszne ciasto dekorowane owocami.

Pląsy trwały do późnych godzin nocnych, nie obyło się bez szalonych akcentów.

Efekty wielomiesięcznej współpracy i uzgodnień prezentujemy poniżej. Zdjęcia wykonała firma 5czwartych zarekomendowana przez Gustowne Wesele.

Galeria zdjęć

do góry