gustowne wesele

OFICJALNY BLOG - GUSTOWNE WESELE

obrazek

Blog

Strona główna

-

Blog

-

Aktualności

-

Ślub i przyjęcie na Sycylii – Katarzyna i Tomasz
31
Grudzień 2015

Ślub i przyjęcie na Sycylii – Katarzyna i Tomasz

Przedstawiamy reportaż ze ślubu Katarzyny i Tomasza – wracamy ze szczegółami na słoneczną Sycylię.

Para zgłosiła się do nas planując konkordatowy ślub za granicą z udziałem około 20 gości, z założeniem, że miejsce na tygodniowy pobyt na wyspie znajdą sami, ale po krótkiej korespondencji i kilku rozmowach telefonicznych zdecydowała się także powierzyć nam typowanie lokalizacji na nocleg i wypoczynek. Styl i wymagania odnośnie miejsca nie były tak oczywiste na samym początku naszej współpracy, ale dzięki licznym wskazówkom ze strony Pary krok po kroku zbliżaliśmy się do osiągnięcia upragnionego celu. Ostatecznie spośród kilkunastu przedstawionych propozycji Katarzyna i Tomasz wybrali miejsce wymarzone, z dala od miejskiego zgiełku – bajeczne, ciche i spokojne, a jednocześnie bardzo tradycyjnie sycylijskie. Postanowili wraz z najbliższą rodziną i przyjaciółmi spędzić czas w willi, a w zasadzie w dwóch sąsiadujących ze sobą willach w regionie Trapani. Na dzień swojego ślubu Para wybrała 23 września 2015 roku, datę nieprzypadkową, a dla nas szczególną ze względów osobistych :). Potem mogliśmy zająć się kolejnymi elementami układanki ślubnej – z kilku proponowanych kościołów wybrana została przepiękna świątynia NMP w Castelvetrano. Początkowo przyjęcie weselne po ślubie było planowane w pobliżu miejsca uroczystości kościelnej, jednak zaangażowaliśmy sprawdzoną firmę cateringową, która bez zastrzeżeń spełniła wszystkie oczekiwania – pozwoliło to na celebrowanie połączenia Nowożeńców więzami sakramentalnymi w kameralnej i intymnej atmosferze na terenie jednej z wynajętych willi.

Nie obyło się bez przeszkód i komplikacji formalnych w sycylijskiej kurii, ale szczęśliwie dzięki naszemu uporowi i podjętym działaniom podjętym przez naszą niezastąpioną koordynatorkę Lucynę, wszystko zakończyło się pomyślnie.

Przygotowania przedślubne odbywały się w willi, Para Młoda do ślubu pojechała wynajętym przez nas klasycznym, typowym włoskim cabrio marki Fiat. Ceremonię poprowadził i ślubu udzielił polski ksiądz mieszkający na Sycylii od lat, a podczas mszy oprawę muzyczną zapewnił zgodnie z życzeniem Panny Młodej miejscowy organista. Po uroczystości ślubnej Para i goście przejechali do willi, po przywitaniu Nowożeńcy udali się na plenerową sesję w ogrodzie oliwnym, a po krótkim cocktailu wszyscy zasiedli do przygotowanego w ogrodzie stołu.

Rustykalne dekoracje i kwiaty, elegancko zastawiony stół i wyśmienite jedzenie oraz doskonała obsługa kelnerska, zbudowały udane przyjęcie weselne. Panna Młoda miała jasną wizję dotyczącą kwiatów i dekoracji -nawet obrus, którym okryty był stół weselny został na specjalne zamówienie zakupiony i uszyty przed tym wydarzeniem.

Naturalnie prezentujemy tylko ograniczoną część reportażu fotograficznego. Ten ślub, mimo, że bardzo kameralny, był dla nas wbrew pozorom dużym wyzwaniem. Wiemy, że Katarzyna, Tomek i ich goście wspominać będą ten dzień z przyjemnością i sentymentem. Po powrocie z Sycylii nasza Para napisała:

„Przede wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować za organizację naszego ślubu. Dla nas był to najwspanialszy dzień w życiu!
Cudownej atmosfery dodawała bajkowa oprawa, lokalizacja i profesjonalizm firmy cateringowej. Spokój i opanowanie p. Lucyny były niezastąpione!”

Mamy nadzieję, że ciepło i rodzinna atmosfera tej uroczystości udzielą się także wszystkim oglądającym ten reportaż.

Organizacja ślubu: Gustowne Wesele
Miejsce ślubu: Castelvetrano, Sycylia, Włochy
Zdjęcia: Nino Lombardo

 

komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

do góry