gustowne wesele

OFICJALNY BLOG - GUSTOWNE WESELE

obrazek

Blog

Strona główna

-

Blog

-

Aktualności

-

Wesele w sobotę czy w tygodniu?
30
Maj 2014

Wesele w sobotę czy w tygodniu?

Ślub niesobotni Gustowne Wesele

Wiele Par zastanawia się nad terminem swojego ślubu i wesela. Przyjęło się, że Narzeczeni ślubują sobie w sobotę, ale coraz częściej decydują się na inny dzień tygodnia. Wszak jest ich aż 7!

To możliwe dla wszystkich, nie ma zasadniczych przeszkód dla udzielenia ślubu cywilnego lub kościelnego w piątek czy inny dowolny dzień roboczy tygodnia.

Jakie są zalety wesel organizowanych nie w sobotę?

1. Rozwiązanie będzie idealne dla osób, które nie planują swojego ślubu z dużym wyprzedzeniem, a chciałyby mieć duży wybór wśród wykonawców usług weselnych.  Chyba największą wadą wesela w sobotę jest to, że wszyscy urządzają je właśnie wtedy, co powoduje ma wpływ problemy z rezerwacją i znalezieniem odpowiedniego miejsca. Nawet najbardziej rozchwytywani usługodawcy w branży ślubnej mają większość wolnych piątków, a pozostałe dni tygodnia tym bardziej są do dyspozycji. Dotyczy to również lokalizacji na przyjęcie weselne, choć te najbardziej popularne nawet niektóre piątki mają zarezerwowane, czasem inne dni tygodnia także, szczególnie w pobliżu terminów w okresie tzw. długich weekendów.

2. Względy ekonomiczne. Zdecydowanie przeważająca część obiektów, w których odbywają się wesela przygotowała oferty specjalne na wesela w piątek lub inne robocze dni tygodnia. Zwykle jest to rabat na standardowe menu lub dodatki w postaci atrakcji kulinarnych, zwiększone pakiety napojów itp. Mimo, że zaangażowanie i praca w piątek czy inny dzień tygodnia jest dla fotografów, muzyków czy konsultantów ślubnych taka sama jak w sobotę, to większość z nich proponuje także obniżki cen lub różnego rodzaju bonusy.

3. To doskonałe rozwiązanie jeżeli nie robisz całonocnego wesela – w środku tygodnia z powodzeniem odbyć się może uroczysta kolacja czy obiad weselny – taka formuła uroczystości w żadnym stopniu nie komplikuje życia gościom.

Wady:

1. Parom, które planują w tym samym miejscu również tzw. poprawiny, piątku na organizację wesela nie polecamy.

2. Zapraszanym osobom pracującym trudniej będzie potwierdzić swoją obecność, ale na wesele odpowiednio wcześniej zaanonsowane np. poprzez coraz bardziej popularne ‚Save the date’ przybędą na pewno osoby, dla których Twój ślub jest ważnym wydarzeniem. Warto też pamiętać by zachowywać zasady savoir-vivre i zaproszenia wręczyć lub wysłać gościom 3 miesiące przed weselem.

3. Nie wszędzie będzie miało to znaczenie, jednak w dużych aglomeracjach w piątek Para Młoda, goście, a również i wykonawcy ślubni będą borykać się z problemem korków – warto to przewidzieć przygotowując scenariusz ślubu i wesela.

Gustowne Wesele przygotowało również ofertę specjalną dla Par, które chciałby wziąć ślub jeszcze w roku 2014, w inny dzień niż sobota. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tutaj.

komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

do góry